لزوم ایجاد ذائقه سلامت برای نوجوانان در برابر اعتیاد
لزوم ایجاد ذائقه سلامت برای نوجوانان در برابر اعتیاد
معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان بر لزوم ایجاد ذائقه سلامت برای نوجوانان در راستای مبارزه با اعتیاد تاکید کرد.

علی حسن‌زاده در دومین نشست امسال شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در زمینه آسیب در حال ایجاد ذائقه هستیم اما در زمینه سلامت هیچ ذائقه‌ای برای نوجوانان ایجاد نمی‌کنیم یعنی بچه‌های ما زیاد فرصت حضور در حیطه سلامت را ندارند.
وی افزود: در حال حاضر ما که مدیران دستگاه‌های اجرایی هستیم نیز برای پر کردن اوقات فراغت فرزندان‌مان دچار مشکل هستیم؛ باشگاه‌ها و کلاس‌هایی که در دسترس هستند هزینه‌های بالایی دارند بنابراین ذائقه در حوزه سلامت کم و در زمینه آسیب بسیار زیاد است.
حسن‌زاده با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت عنوان کرد: همه ما والدین، آماتور هستیم و هیچکدام از ما در زمینه تربیت فرزند، آموزش‌دیده نیستیم و می‌خواهیم آن تجربه‌ای که پدران و مادران ما داشتند را در قالب نئو فرزندپروری برای فرزندان‌مان ایجاد کنیم.
معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان گفت: همانقدر که والدین ما در زمینه تربیت آماتور هستند، ما که تحصیلکرده علم روانشناسی هستیم هم آماتور هستیم زیرا دانش عملی تربیت فرزندان رعایت نمی‌شود.
وی افزود: یک سری مربیان در زمینه آموزش و پرورش داریم که بسیار کم هستند و نیازمند تقویت هستند؛ اقدامات کم این مربیان برای دانش‌آموزان نیز گاه در خانواده دچار اضمحلال می‌شود.حسن‌زاده بر لزوم همکاری خانواده و مدرسه در این زمینه تاکید کرد.