خدمات روانشناسی و مشاوره خانواده در کشور فناورانه می شود
خدمات روانشناسی و مشاوره خانواده در کشور فناورانه می شود
معاون مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: برای نخستین بار خدمات روانشناسی و مشاوره خانواده در کشور فناورانه می شود.

به گزارش پایگاه خبری سازمان روانشناسی و مشاوره ایران – حجت الاسلام و المسلمین محسن ابراهیمی در مراسم رونمایی از سامانه مسیر(مشاوره ساختن یک راه) و تحلیف مدیران مراکز مشاوران خانواده کردستان در سنندج اظهار کرد: نگاه به مراکز مشاوره باید اینگونه باشد که حضور و فعالیت آنها از افزایش طلاق جلوگیری می کند.

وی با اشاره به اینکه مراکز مشاوره ظرفیت اعتلای خانواده را دارند، افزود: مراکز مشاوره باید تبدیل به کانون تحولات اجتماعی شوند.

معاون مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با بیان اینکه دغدغه برخی از مراکز مشاوره در کشور جذب خیران و سرمایه گذاران است، گفت: بخشی از تقاضاهای طلاق به دلیل فقر و مشکلات اقتصادی است بنابراین مراکز مشاوره ای نیاز داریم که با رویکردی مددکارانه به این مسئله ورود پیدا کنند.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی بیان کرد: در مراکز مشاوره نیاز به افرادی با نگاه اجتماعی و جامعه ساز داریم تا بتوانند در راستای احیای خانواده و رفع مشکلات بهترین کارکرد را داشته باشند.

وی اظهار کرد: برای نخستین بار در کشور خدمات روانشناسی و مشاوره خانواده در کشور فناورانه می شود و اینگونه نظام رتبه بندی از طریق سامانه انجام خواهد شد که این اتفاق ارتقای کارآمدی خدمات مشاوره را به دنبال دارد.

معاون مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: تاکنون داده منسجمی در خصوص خانواده ها نداشتیم تا از طریق آن عوامل طلاق به خوبی شناسایی شود لذا استفاده از هوش مصنوعی برای پردازش اطلاعات خانواده از اقداماتی است که می تواند در این رابطه تاثیرگذار باشد.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی بیان کرد: کردستان یکی از استان های پیشرو در ارتباط و تعامل مطلوب دستگاه قضایی با اجرایی به ویژه در حوادث اجتماعی است.

در پایان این مراسم از سامانه مسیر(مشاوره ساختن یک راه) کردستان رونمایی شد.