اگه کنارم باشی، دنیا جای بهتری میشه
اگه کنارم باشی، دنیا جای بهتری میشه
کالاهای مورد نیاز برای کمک به «کودکان کار» «زنان و دختران آسیب‌دیده» «کودکان مبتلا به بیماری قلبی» و «حیوانات آسیب‌دیده» از طریق دیجی‌کالا مهر تامین می‌شود.

برای تامین کالاهای مورد نیاز موسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد فعالیت می‌کند. در این پلتفرم کالاهای مورد نیاز مراکز خیریه، برای کاربران نمایش داده می‌شود و نیکوکاران، با دلخواه خود، کالاهای مورد نظر این مراکز را تهیه و اهدا می‌کنند.

این پلتفرم به مناسبت‌های مختلف، از نیکوکاران دعوت به حمایت از موسسات و مراکز نیکوکاری می‌کند. در حال حاضر دیجی‌کالا مهر، کمپین «اگه کنارم باشی، دنیا جای بهتری میشه» را برای کمک به «کودکان کار» «زنان و دختران آسیب‌دیده» « کودکان مبتلا به بیماری قلبی» و «حیوانات آسیب‌دیده» طراحی کرده است؛ نیکوکاران از تاریخ ۲۱ تا ۳۱ مرداد از طریق وبسایت دیجی‌کالا مهر می‌توانند برای شرکت در کمپین اقدام کنند.

کمپین «دنیا به جای بهتری تبدیل می‌شود» با تقویت حس همدلی در افراد و بی‌تفاوت نبودن نسبت به معضلات اجتماعی؛ با یادآوری حس «همدلی و همراهی» در افراد، آن‌ها را متوجه تاثیر حمایت‌هایشان می‌کند. به طور مثال برای کودکان کا و با تاثیر مشارکت افراد در تامین نوشت‌افزار مورد نیاز کودکان کار، باعث می‌شود این کودکان با دغدغه کمتری به تحصیل بپردازند.

در حوزه محیط زیست و حیوانات، با تامین تجهیزات برای تیمار و درمان حیوانات آسیب‌دیده، این حیوانات به محیط زیست برمی‌گردند.

در حوزه زنان سرپرست خانوار، همدلی افراد منجر به تجهیز خانه‌ای امن برای زنان در معرض خشونت خانگی می‌شود. در حوزه درمان و تامین اقلام مورد نیاز کودکان مبتلا به بیماری قلبی نیز موجب تسریع فرآیند درمان و بهبود این کودکان خواهد شد.

سازمان حفاظت از محیط زیست و حیوانات؛ اولین سازمان مردمی در ایران است که به صورت تخصصی برای امداد و نجات، احیای حیات وحش و پایان رنج حیوانات شهری قدم برداشته است.

خیریه زنجیره امید؛ در تیر ماه ۱۳۸۶ شروع به کار کرده وخدمات درمانی خود را با کمترین هزینه به کودکان زیر ۱۸ سال بدون در نظر گرفتن دین، نژاد و ملیت و طبق استانداردهای بین المللی در سه رشتۀ قلب، ارتوپدی و ترمیمی ارائه می‌دهد.

موسسه صبح رویش؛ مدرسه‌ای غیردولتی است که علاوه‌بر آموزش تحصیلی به کودکان کار، سعی دارد مهارت درست زندگی کردن را به آن‌ها آموزش دهد تا از تکرار چرخه‌ی آسیب جلوگیری کند. این موسسه تمام نیازهای خوراک، درمان، پوشاک و آموزش ۹۷۴ کودک کار و آسیب را در ۷ مرکز به عهده دارد.

موسسه آتنا؛ سازمانی غیردولتی و غیرانتفاعی است که در دی ماه سال ۱۳۹۳ در دو حوزه پیشگیری و مداخله در آسیب‌های اجتماعی با هدف توانمندسازی زنان و دختران، با مجوز رسمی سازمان بهزیستی شروع به فعالیت کرده است. حمایت از خانواده‌های تحت پوشش آتنا در زمینه‌های آموزشی، پشتیبانی مالی، کارآفرینی و آموزش مرتبط با اشتغال، پزشکی و روانشناسی انجام می‌شود. به صورت کلی تمامی زنان و دختران، گروه هدف موسسه هستند؛ اما با توجه به هویت خیریه موسسه، بدون شک اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه در اولویت برنامه‌ها و پروژه‌های این موسسه هستند.

به طور کلی دیجیکالا مهر با بیش از ۷۰ موسسه نیکوکاری و سازمان مردم نهاد در ۷ حوزه محیط زیست و حیوانات، خدمات اجتماعی، اشتغال و کارآفرینی، تحصیل و سوادآموزی، سلامت و درمان و… همکاری می‌کند. همچنین تاکنون بیش از ۱۳ هزار نفر از طریق این پلتفرم به موسسات نیکوکاری کالا اهدا کرده و مجموع مبلغ کالاهای اهدا شده به بیش از ۵ میلیارد تومان رسیده است. برای شرکت در طرح نیکوکاری «اگه کنارم باشی، دنیا جای بهتری میشه» به وبسایت دیجی‌کالا مهر مراجعه کنید.