تکذیبه ۲
تکذیبه ۲

فعالیت رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کاملا” قانونی است مدیر مسئول محترم خبرگزاری فارس با سلام ؛  جناب آقای فلاحی نماینده محترم همدان در روز ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ در صفحه جامعه/ سلامت آن خبرگزاری مطالبی به ریاست محترم سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره نسبت داده اند، بر طبق قانون مطبوعات دستور فرمائید جوابیه این سازمان در […]

فعالیت رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کاملا” قانونی است

مدیر مسئول محترم خبرگزاری فارس

با سلام ؛ 

جناب آقای فلاحی نماینده محترم همدان در روز ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ در صفحه جامعه/ سلامت آن خبرگزاری مطالبی به ریاست محترم سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره نسبت داده اند، بر طبق قانون مطبوعات دستور فرمائید جوابیه این سازمان در همان صفحه و تیتر منتشر شود.

برطبق تبصره ۳ ماده ۱۵ قانون تشکیل سازمان مصوب مجلس شورای اسلامی، چنانچه در پایان دوره تشریفات انتخابات دوره بعدی به نحوی از انحاء پایان نیافته باشد، ارکان دوره قبلی تا قطعیت انتخابات جدید به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

بنابراین فعالیت ریاست سازمان کاملا” قانونی است و قانون گذار پیش بینی کرده است تا زمان برگزاری انتخابات قانونی شورای مرکزی و هیئت بازرسان فعالیت ریاست سازمان منطبق با قانون است. درباره ابطال آئین نامه ابلاغی ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ هیئت وزیران طبق قانون هیئت بررسی مصوبات دولت با قوانین وظیفه دارد تمام مصوبات و آئین نامه های هیئت وزیران را با قوانین تطبیق دهند.

مغایرت قطعی آئین نامه هیئت وزیران توسط ریاست محترم مجلس ابلاغ شده است. و این آئین‌نامه ملغی شده است وحتی اصلاحیه رد شده است.

این ادعا مستند به نامه ریاست محترم مجلس بالاترین مرجع قانونی کشور، حقوق دانان هیئت تطبیق، اظهار نظر کارشناس کمیسیون اصل ۹۰ و مقامات مسئول قضایی می باشد. نکته دیگر از دوره کاری ریاست سازمان ۵ ماه می گذرد نه ۳ سال و ۳ ماه و تاخیر انتخابات مقصر آن سازمان و شورای مرکزی نبوده است، بلکه نمایندگان وزرا موجب تاخیر آن شده اند. ادعای آقای فلاحی نماینده محترم همدان درباره تهدید به لغو عضویت و مجوز در مصاحبه یا جایی دیگر صحت ندارد و تشویش اذهان عمومی تلقی می شود.

اگر یک مورد مستند وجود دارد، اعلام شود. تمام مواردی که جناب فلاحی گفته اند در مصاحبه رئیس سازمان بیان نشده است احتمالا گزارش غلط به ایشان داده‌اند مصاحبه رئیس سازمان را همگان دیده‌اند وموجود‌است یک گزارش کار‌مستند به اعضا است وهمه را به آرامش و قانون دعوت کرده‌اند در مورد اعمال ماده ۵۷۶ در فضای مجازی مطرح شده است، ارتباطی به ریاست سازمان ندارد.

کمیسیون هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین متشکل از ۲۵ حقوق دان برجسته کشور می باشند، که زیر نظر ریاست محترم مجلس فعالیت می کنند و مصوبات آنان که توسط ریاست محترم مجلس اعلام می شود عین قانون است و لازم الاجراست.

بهتراست نظرات هیئت تطبیق دریافت شود و سپس اظهار نظر شود. به هرحال بالاخره نظر نهایی مجلس و مقامات قضایی در این درباره اعلام خواهد شد. خسارت ناشی از اجرای آئین نامه ملغی شده بر عهده کسانی است که به قانون عمل نمی نمایند.

                              روابط عمومی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره