شخصیت شناسی جالب از طرز خوابیدن
شخصیت شناسی جالب از طرز خوابیدن
شخصیت شناسی از طرز خوابیدن افراد با توجه به یک سری نکات روانشناسی صورت می‌گیرد؛ از روی نحوه و طرز خوابیدن افراد می‌توان از شخصیت آنها مطلع شد.

شخصیت شناسی از طرز خوابیدن افراد با توجه به یک سری نکات روانشناسی صورت می‌گیرد؛ از روی نحوه و طرز خوابیدن افراد می‌توان از شخصیت آنها مطلع شد.

 خواب شبانه برای بدن و کاهش خستگی‌های جسمی بسیار مفید است. نیاز ما به خواب ممکن است در طول عمر و در سنین مختلف تغییر کند اما همگی افراد به خوابی به اندازه و مفید نیازمندند. علاوه بر ساعات خواب، نحوه خوابیدن نیز روی سلامت تاثیر می‌گذارد. علاوه بر تاثیر نحوه خوابیدن بر روی سلامت بدن، از طرز خوابیدن افراد می‌توان به شخصیت آنها پی برد. خوابیدن به پشت، روی شکم، به پهلو یا به شکل جنینی جزو وضعیت‌های معمول خواب هستند. در ادامه ارتباط طرز خوابیدن افراد و شخصیت آنها را آورده‌ایم.

شخصیت شناسی از روی طرز خوابیدن

۱- جنینی

۴۱ درصد آدم ها جنینی می‌خوابند. اگر شما نیز چنین می‌خوابید، جزو آن دسته از افرادی هستید که در بیرون از خانه و در اجتماع به خوبی عمل نمی‌کنید و در واقع افرادی حساس هستید. شما فردی خجالتی هستید اما بعد از گفتگو راحت حرفهایتان را می‌گویید. زنان بیشتر از مردان در این حالت می‌خوابند.

شخصیت شناسی جالب از طرز خوابیدن

۲- چوب گرد و آرزومند

افرادی که به پهلو می‌خوابند افرادی هستند که زندگی و مسائل را سخت نمی‌گیرند. آنها افرادی اجتماعی و دوست داشتنی هستند هرچند این افراد می‌توانند زودباور هم باشند.

۳- سرباز

افرادی که به کمر می‌خوابند و دستانشان در طرفین قرار می‌گیرد افرادی آرام و با وقار هستند. خواهان جلال و شکوه. این افراد به سختی تصمیم می‌گرند و بعد از تصمیم گیری به سختی آن را تغییر می‌دهند.

۴- ستاره دریایی

افرادی که به کمر می‌خوابند و دستان خود را به سمت بالا قرار می‌دهند بهترین دوستان هستند. همیشه آماده شنیده و گوش دادن به حرفهای دیگران هستند. زیاد دوست ندارند که در مرکز توجهات دیگران قرار گیرند.

۵- آزاد ورها

افرادی که به شکم می‌خوابند و دستان شان را به دور بالشت حلقه می‌زنند افرادی اجتماعی هستند. این افراد جزو دسته افراد ی هستند که کمی نازک نارنجی خوانده می‌شوند.

طریقه های دیگر خوابیدن و شخصیت افراد

کسانی که به سمت چپ می خوابند

این افراد بسیار لج باز هستند و دائم ساز مخالف می‌زنند. این افراد از فشار خون پایین رنج می‌برند.

کسانی که طاق باز می‌خوابند

افرادی که طاق باز می‌خوابند، اصولا افرادی دوستدار رهایی و آزادی، راحت طلب، خوش خواب، اجتماعی، میانه رو، دوستدار محیط زیست هستند.

کسانی که مدل راه رفتن می‌خوابند

افرادی که زمان خواب مانند ژست راه رفتن می‌خوابند، افرادی عجول، دارای تیکه کلام دیدی گفتم، تند تند راه می‌رود، در حال راه رفتن غذا می‌خورد، خود نما، خودخواه، بد قول هستند.

شخصیت شناسی جالب از طرز خوابیدن

کسانی که وارونه می‌خوابند

افرادی که در خواب می‌چرخند و صبح که از خواب بیدار می‌شوند پاهایشان بر روی بالش و سرشان در جهت عکس قرار دارد معمولا افرادی اهل مهمانی، وراج و لاف زن، خودنما، تندخو، بی حوصله هستند که تمایل به خواب فراوان دارند.

کسانی که وارونه و طاق باز می‌خوابند

افرادی که وارونه و طاق باز می‌خوابند اکثرا افرادی، بیکار هستند که دوستدار قدم زدن می‌باشند. آنها معمولا هر جایی که خوابشان بیاید همانجا می‌خوابند و بین ساعت کاری و استراحت توازن برقرار نمی‌کنند.

کسانی که سر خود را در بالش فرو می‌کنند

افرادی که بر روی شکم خود می‌خوابند و در زمان خواب سر خود را در بالش فرو می‌کنند، اغلب افرادی پنهانکار، خسته از زندگی گذشته، همیشه ناراضی هستند که دوست ندارند تغییری در زندگیشان ایجاد گردد.

شخصیت شناسی جالب از طرز خوابیدن

افرادی که درعرض تخت می‌خوابند

افرادی که در خواب می‌چرخند و آنقدر حرکت می‌کنند و درعرض تخت قرار می‌گیرند، افرادی مهربان، بسیار پرجنب و جوش، دمدمی مزاج هستند و خیلی سریع تغییر عقیده می‌دهند.

افرادی که به بغل می‌خوابند و زانوهایشان را خم می‌کنند

افرادی که به بغل می‌خوابند و زانوهایشان را خم می‌کنند و بدون بالش زیر سر می‌خوابند و بالش را بین دوپای خود می‌گذارند، معمولا افرادی حساس هستند و کمبود اعتماد به نفس هستند. بسیار مهربان هستند و می‌توانند عشق زیادی را به شریک زندگی خود ابراز کنند. خیلی زود هم عصبانی می‌شوند اما عصبانیت شان هم زود فروکش می‌کند.

افرادی که روی لبه تخت و با دست های آویزان می‌خوابند

افرادی که بر لبه تخت و با دست‌های آویزان روی هوا به صورت نیم پهلو می‌خوابند معمولا افراد هنرمند و خلاق و «خاص» و «متفاوت» هستند که در صورت کشف و هدایت استعدادهای خود می‌توانند در زندگی حرفه ای خود بسیار موفق باشند.

بهترین حالت خواب

سرباز

ستاره دریایی

این حالات خواب سبب جلوگیری از درد گردن و پشت و کاهش ریفلکس های اسیدی معده می‌شود.

حالت مناسب

جنینی

درختی

این حالات خواب ستون فقرات را در حالت طبیعی نگه داشته و آسیبی به آن نمی رسد. در این حالات فرد کمتر خر و پف می کند.