۵ قانون ساده برای تربیت خوب فرزندان
۵ قانون ساده برای تربیت خوب فرزندان
اصل مهم در تربیت فرزندان ایجاد احساس مسئولیت پذیری در آنها است از دوران کودکی شما باید این امر را خوب به آنها آموزش دهید تا بتوانند در آینده افراد موفقی باشند.

اصل مهم در تربیت فرزندان ایجاد احساس مسئولیت پذیری در آنها است از دوران کودکی شما باید این امر را خوب به آنها آموزش دهید تا بتوانند در آینده افراد موفقی باشند.

تربیت کودک شامل آموزش رفتارهای خوب و نشان دادن رفتارهای بد برای جلوگیری از انجام آن به کودک است. والدین باید با شناخت ویژگی‌های کودک خود شیوه های صحیح را در تربیت کودکان بکار ببرند.

۵ قانون ساده برای تربیت خوب فرزندان

پیش‌تر من یک ویدئو از یک بچه ۸ ساله را که به مادرش مشت می زد دیدم ،این بازی فقط یک بازی مشت زنی نبود این مشت به این معنی بود که” من از شما متنفرم و می‌خواهم به شما خیلی آسیب برسانم ” من خیلی زیاد شوکه شده بودم، آیا بچه موفق به یادگیری رفتار خوب نمی‌شده است ؟ یا والدین در آموزش دادن به فرزندشان موفق نبوده‌اند؟

حقیقت این است که بچه‌ها از کاری که ما انجام می‌دهیم، بیشتر از چیزی که می‌گوییم، یاد می‌گیرند پس از درک این که والدین بد در رفتارهای نامطلوب موثر هستند؛ ممکن است وقت آن رسیده باشد که والدینی که این مشکل را دارند به آنچه که کارشناسان در مورد پرورش بچه‌های خوب می گویند، گوش کنند ولی مطابق با روانشناسان هاروارد، روش کار بدین گونه است که در ادامه این بخش می‌خوانید.

۱. کودکان به زمان کافی نیاز دارند

کودکان به والدین نیاز دارند، نه بازدید کنندگان نیمه وقت با یک چک لیست. هیچ پول، هدیه یا اسباب بازی وجود ندارد که بتواند جایگزین زمان کافی شما بشود. ممکن است با آنها از لحاظ جسمی حضور داشته باشید اما اگر شما همیشه مشغول نگاه کردن به تلفن خود باشید، این زمان کافی نیست.

چگونه می‌توانید زمان خود را به آنها اختصاص بدهید؟ با گوش دادن به آنچه می‌گویند، صحبت کردن با آنها و انجام کارها با همدیگر. این باعث تفاوت زیادی در زندگیشان می‌شود.

یک کتاب بخوانید، با آنها بازی کنید یا با همدیگر به ماهی گیری بروید. به یاد داشته باشید، برای اینکه در آینده در خاطرشان باشید، امروز باید در زندگیشان باشید.

۵ قانون ساده برای تربیت خوب فرزندان

۲. برای تربیت صحیح فرزندان تان یک فرد ایده آل خوب باشید

کودکان لبخند زدن را از والدینشان یاد می‌گیرند. پذیرفتن اشتباه، تشکر کردن، احترام به دیگران و داشتن شخصیت خوب همه از شما نشات می‌گیرد.

تمرین عادت‌های خوب، در مقابل بچه‌هایتان باعث می‌شود به خوبی رفتار کنند دلیلش این است که همان طور که می‌گویند، سیب خیلی دورتر از درخت نمی افتد.

۳. خوب و درست تربیت شدن فرزندان با آموزش مسئولیت پذیری

آموزش مسئولیت‌پذیری در خانه آغاز می‌شود؛ در سنین کم، شما می‌توانید مسئولیت را کم کم از طریق وظایف ساده مانند نگه داشتن اسباب بازی‌ها و پوشاندن تختشان به آنها آموزش دهید.

به آنها یاد آوری کنید که احساسات دیگران هم مهم است تنها خوشحال بودن مهم نیست، این، مهم است که حتی زمانی که سخت است کار درست را انجام دهیم.

۵ قانون ساده برای تربیت خوب فرزندان

۴. یاد بگیرید که به درستی قدردانی کنید تا فرزندان خوبی را تربیت کنید

درست مثل هر چیز دیگری، افراط همیشه مطلوب نیست. روانشناسان هاروارد می گویند مهم است که وقتی بچه ها کار خوبی می‌کنند از آنها قدردانی کنید اما نمایش قدردانی برای کارهایی که باید انجام دهند، فقط آنها را لوس خواهد کرد بنابراین هنگامی که عمل غیر منتظره خوبی انجام می‌دهند از آنها تمجید کنید. این کار را زیاد از حد انجام دهید.

۵. برای موفقیت در تربیت فرزندان سعی کنید به همه خوب توجه کنید

به گزارش وب گاه نمناک، طبق یک تحقیق علمی برای بچه‌ها عادت به خانواده و دوستان خود طبیعی است اما والدین بچه‌های خوب، به آن ها کمک می‌کنند تا به کسانی که به آنها نیاز دارند توجه بیشتری داشته باشند.

شما می‌توانید آنها را تشویق کنید تا خود را در جای دیگران قرار دهند، آنها نه تنها از آنچه که دارند، ممنونند بلکه همدردی را نیز یاد خواهند گرفت.