فواید صحبت‌های طولانی با همسر در زندگی مشترک
فواید صحبت‌های طولانی با همسر در زندگی مشترک
تمامی مشاوران خانواده تاکید بر گفت و گوهای طولانی بین زوجین دارند و دلیل انجام اینکار را بهبود رابطه عاطفی و داشتن یک زندگی شاد می‌دانند.

تمامی مشاوران خانواده تاکید بر گفت و گوهای طولانی بین زوجین دارند و دلیل انجام اینکار را بهبود رابطه عاطفی و داشتن یک زندگی شاد می‌دانند.

حتما شما هم می‌دانید که مشاوران خانواده بر صحبت‌های طولانی و پرتکرار زوجین، اصرار دارند. اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا این مورد به این حد از اهمیت رسیده است و چه اثرات مثبتی در زندگی زناشویی خواهد داشت؟ با ما در این بخش همراه شوید تا علل اصلی و مهم آن را بدانید.

شناخت بهتر یکدیگر

هرچه بیشتر صحبت کنید، احساس ارتباط بیشتری با یکدیگر خواهید داشت. می‌توانید در مورد هر آنچه دوست دارید یا از آن لذت می‌برید صحبت کنید. گفت‌وگوهای طولانی به شما کمک می‌کند بیشتر به یکدیگر نزدیک شوید و بهتر یکدیگر را بشناسید.

شناخت ایده ها و صرفه جویی در زمان

صحبت‌های طولانی با همسرتان می تواند در وقت شما صرفه جویی ایجاد کند. می توانید ایده‌هایی را مطرح کنید زیرا این بحث‌های طولانی به شما امکان می‌دهد در مورد اهدافتان صحبت کنید.

هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد مگر اینکه آن را تعیین کنید، از آنجایی که شما یک گفتگوی عمیق و طولانی در مورد این موارد داشته‌اید، دفعه بعد که مطرح می‌شوند نیازی به بحث در مورد آنها نخواهید داشت. این همکاری برای حل مشکل ضروری است پس هنگامی که موضوع را مجدداً مرور می‌کنید، اطلاعاتی را که قبلاً در مورد آن صحبت کرده‌اید به خوبی درک خواهید کرد و می‌توانید از جایی که آن را رها کرده‌اید شروع کنید.

کاهش درگیری و نزاع

ارتباط خوب به این معنی است که احساس راحتی کنید و احساسات را با همسرتان بدون ترس از عصبانی شدن یا قضاوت کردن او در میان بگذارید. دانشمندان در یک مطالعه دریافتند زوج هایی که می‌دانند در طول یک درگیری چگونه ارتباط برقرار کنند، رابطه قوی تری خواهند داشت و آنها متعهد هستند که به جای فرار یا مبارزه، مسائل را به درستی بیان کنند.

حمایت عاطفی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های حمایت عاطفی از همسر به این معناست که زمانی که با مشکل یا مشکلاتی روبرو می‌شود با او صحبت کنید. مکالمات طولانی به شما این امکان را می‌دهد که سوالات مهمی بپرسید تا بهتر درک کنید که به شریک زندگی شما چه می‌گذرد و چه احساسی دارد. این انحرافات کوچک منجر به گفتگوهای معنادار می‌شود. کوتاه کردن مکالمات، فرصت یک گفت وگوی طولانی و آرام را از بین می‌برد.

درک بهتر احساسات یکدیگر

گفتگوهای طولانی مدت این اجازه را می‌دهد تا رابطه شما و همسرتان هر چه بیشتر بهبود پیدا کند. اینکه به یکدیگر اجازه دهید در مورد فراز و نشیب‌های خود صحبت کنید، باعث افزایش محبت شما نسبت به یکدیگر می‌شود. در اینجا چند سؤال وجود دارد که می‌توانید در یک مکالمه طولانی با شریک زندگی خود عمیق‌تر صحبت کنید.

آیا کاری وجود دارد که دوست دارید انجام دهید اما انجام نداده‌اید؟ چرا؟

بزرگترین دستاورد زندگی شما چیست؟

وحشتناک‌ترین خاطره شما چیست؟

در مورد رابطه خود با مادرتان چه احساسی دارید؟

یک مشکل شخصی که در مورد آن مشاوره می خواهید چیست؟

اشتراک بینش معنوی

یکی دیگر از صحبت‌های طولانی و حیاتی که باید با شریک زندگی خود داشته باشید این است که چه اعتقادی دارید. آنچه را که فکر می‌کنید و چرا به آن باور دارید به اشتراک بگذارید. با کمال میل به اعتقادات شریک زندگی خود گوش دهید و سؤال بپرسید.

دانستن اینکه چه عقیده دیگری دارید باید در اوایل رابطه‌تان گفته شود زیرا دیدگاه‌های مذهبی برای زوج‌ها ضروری است. مطالعات نشان می‌دهد که زوج‌های مذهبی‌تر نسبت به سایر زوج‌های متاهل روابط زناشویی شادتر و پایدارتری دارند بنابراین، اهمیت آنچه که هر یک از شما باور دارید بسیار مهم است.

بهبود سلامتی

گفت وگوهای طولانی باعث تقویت ارتباط و کاهش استرس می‌شود و به این دلیل است که به شما امکان می‌دهد تنش و اضطراب خود را در مورد کار، همکاران، اعضای خانواده و موارد دیگر به کسی که کاملاً به او اعتماد دارید، تخلیه کنید. گفت وگوهای طولانی با همسرتان استرس‌تان را کاهش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا احساس بهتری در مورد زندگی خود داشته باشید.

شناخت بیشتر خود

قرار دادن افکار خود در قالب کلمات به شما کمک می کند تا چیزی در مورد خودتان بیاموزید. همانطور که صحبت می کنید و گوش می دهید، می‌دانید چگونه سوالات خوبی بپرسید. درک می کنید که چه چیزی برایتان مهم است و چگونه می توانید این موارد را به بهترین نحو بیان کنید.

کمک به موضوعات مفید بحث های آینده

هرچه بیشتر با شریک زندگی خود صحبت کنید، پایه و اساس مکالمات آینده را بیشتر می کنید. وقتی یاد می گیرید چه چیزی برای همسرتان مهم است و چه چیزی برای همسرتان مهم نیست با یکدیگر تفاهم ایجاد می کنید. به عنوان مثال، ممکن است چیزهایی را یاد بگیرید که بعداً می توانید در مورد آنها صحبت کنید، از جمله:

اهداف در محل کار

آرزوها برای یک خانه بزرگتر

پس انداز پول برای سفر به خارج از کشور

سرمایه گذاری در سهام

درک آنچه مهم است

گفتگوهای طولانی به شما این امکان را می دهد که آنچه در زندگی مهم است به اشتراک بگذارید. شریک زندگی باید بداند که شما در مورد خانواده، کار، تحصیل و دوستان چه احساسی دارید. در طول این مکالمات طولانی به آنها بگویید برای چه چیزهایی ارزش قائل هستید و چرا. از شناخته شدن و شناخت شریک زندگی خود لذت ببرید.

ایجاد محبت بیشتر

همه روابط زمانی بهتر می‌شوند که ارتباطات خوبی وجود داشته باشد. اگر با همکاران یا دوستان خود ارتباط برقرار نکنید، آنها را نخواهید شناخت یا در رابطه خود رشد نخواهید کرد. به همین ترتیب، برای ایجاد محبت و عشق در رابطه باید با شریک زندگی خود گفت و گو کنید.

جلب رضایت بیشتر

هنگامی که شما و شریک زندگی تان ارتباط خوبی دارید، شانس این وجود دارد که هر دو از رابطه خود احساس خوشبختی کنید. بحث‌های بهتر به شما کمک می‌کند تا در مورد یکدیگر بیاموزید و این به شما کمک می‌کند تا یکدیگر را درک کنید و به موضوعات پیچیده احترام بگذارید.

ساخت اعتماد، صداقت و احترام

وقتی شما و شریک زندگی تان گفت وگوهای طولانی را در اولویت قرار می‌دهید، یاد می‌گیرید که با یکدیگر صادق و گشاده‌رو باشید و بدانید هیچ چیز خارج از محدودیت وجود ندارد که باعث ایجاد حس اعتماد و احترام قوی برای طرف مقابل شود. روابط سالم بر اساس یادگیری و احترام گذاشتن به احساسات و مرزهای یکدیگر و حمایت از یکدیگر در زمان‌های بد و خوب ایجاد می‌شوند.