۷ توصیه برای تبدیل شدن به یک مادر فوق العاده
۷ توصیه برای تبدیل شدن به یک مادر فوق العاده
بسیاری از مادران علاقه زیادی دارند تا به یک مادر فوق العاده تبدیل شوند اما در این راه ناموفق هستند، برای تبدیل شدن به مادری موفق حتما این نکات را رعایت کنید.

بسیاری از مادران علاقه زیادی دارند تا به یک مادر فوق العاده تبدیل شوند اما در این راه ناموفق هستند، برای تبدیل شدن به مادری موفق حتما این نکات را رعایت کنید.

 یک “مادر فوق العاده” توانایی بیش از حد توانایی یک مادر معمولی را دارد که خانواده را تنظیم کند و مسئولیت‌های خانوادگی و کاری را پخش و متعادل سازد. او همچنین، مادر باهوشی است که می‌داند بهتر است، تا وظایف خانه را بین اعضای خانواده پخش کند تا همه چیز بهتر انجام شود و سر جایش قرار بگیرد.

آیا یک مادر فوق العاده شدن، ممکن است؟

هنگامی که با خواسته‌های بسیاری از زنان در زندگی حرفه ای کاری و زندگی شخصیشان مواجه می‌شوید، مادر بودن، می‌تواند بسیار دشوار باشد و برای بسیاری این موفقیت یک چالش واقعی است. یک مادر فوق العاده و بی‌نظیر، به این معنی نیست که باید مراقب همه چیز باشید؛ تمیز و مرتب نگهداشتن خانه، مراقبت و پرورش کودکان، کار کردن در بیرون منزل، داشتن همسر و اینکه هنوز هم بخواهید تا زیبا و سلامت باشید… تمام این موارد برای یک نفر به تنهایی بسیار زیاد است با این حال، اینها هنوز هم هدف، برای بسیاری از زنان هستند ولی آیا این می‌تواند انتظار بیش از حدی از خودمان باشد؟ پاسخ را در ادامه این مطلب خواهید خواند.

توصیه‌هایی برای مادر فوق العاده و بی نظیر بودن

کلید و نکته اساسی برای مادر فوق العاده بودن، این است که خودتان را بیش از حد برای کمال و کامل بودن اذیت نکنید، زیرا کمال اصلا وجود خارجی ندارد بر اساس این فرضیه اساسی، ما به شما هفت توصیه‌ می‌کنیم که بسیار برای شما ضروری و لازم هستند تا به راحتی و با خوشحالی تمام به بقیه جنبه‌های مادری خود نیز رسیدگی کنید:

۱. عشق و بخشش

عشق شما برای خانواده‌تان مهم است؛ پس از همه اینها، کودکان همیشه دوست دارند “دوستت دارم” را از پدر و مادر خود بشنوند. شما هرگز نمی‌توانید فقط آن را بگوئید. با این حال، باید آن را ثابت نیز کنید ولی چطور؟

وقت خالی خود را با آنها بازی کنید، برای مطالعه با هم و به عنوان یک خانواده وقت بگذرانید و بر روی محدودیت‌هایی که نیاز دارند تا سالم بزرگ شوند، سخت‌گیر نباشید. با آنها در مواقع لزوم به صحبت کردن بپردازید؛ بخشش نیز باید در خانواده وجود داشته باشد. دفعاتی پیش می‌آید که اشتباهاتی صورت می‌گیرند با این حال، درخواست بخشش و بخشیدن برای یک کودک در حال رشد، به عنوان یک انسان، بخشی از کار یک مادر باهوش و بی نظیر است.

۲. اولویت بندی مسائل مهم

برنامه‌های خود را تنظیم کنید و سپس به آنها اولویت دهید و مسائل بسیار مهم را در اول لیست قرار دهید. اگر شما باید کاری را به پایان برسانید و می‌دانید چه زمانی باید بچه‌های خود را به مدرسه برسانید، وقت خالی خود را در انجام کارتان قرار دهید و مسولیت خود را انجام دهید، منابع تکنولوژیکی زیادی وجود دارند که می‌توانند به برنامه‌ریزی تعهدات شما به عنوان یک زن رسیدگی کنند به سادگی می‌توانید کارهایتان را اولویت بندی کنید، به یاد داشته باشید که چه چیزهایی را نباید فراموش کنید. شما می‌توانیدبه جای مراجعه به بانک، معاملات بانکی‌تان را با برنامه‌های الکتریکی انجام دهید و ایمیل خود را جوری تنظیم کنید که مهمترین پیام‌ها را در اول صفحه ببینید.

۳.سازماندهی کارهای خانگی

وظایف خانه باید یک مسئولیت مشترک بین همه اعضای خانواده باشد. اگر تمام وظایف را بین همه اعضا تقسیم کنید، با هم می‌توانند فضای پاک و دلپذیر خانه را به دست آورند، هرکسی می‌تواند براساس سن خود، قدرت و توانایی‌هایش، مسولیتی را قبول کند و انجام بدهد بین همه، می‌توانید یک لیست و سررسید از وظایف داخلی خانه بدهید. وسواس بر نظم و پاکیزگی خوب نیست و هم چنین کثیفی و شلوغ بودن هم خوب نیست.

۴. وقت گذاشتن

گاهی باید مسئولیت‌ها و کارها را جدا کنید، و زمانی را، برای باهم بودن به عنوان یک خانواده بگذارید حداقل یک وعده غذا، در روز را باید با هم باشید، اما با تلویزیون و موبایل‌های خاموش. وعده‌های غذایی کنار خانواده، سلامت جسمی و عاطفی کودکان و نوجوانان را پرورش می‌دهد زمان‌ها را باید برای همه کودکانتان، شریک زندگی خود و البته برای خودتان بگذارید. به یاد داشته باشید که می‌توانید چیزی را که امروز انجام نداده‌اید، را برای فردا بگذارید و به تعویق افتادن به معنای فراموش کردن آن نیست.

۵.خندیدن و گریه کردن

در زندگی خانوادگی، احساسات خوب و بد وجود دارد. یک مادر فوق العاده و بی‌نظیر، از وجود خانواده خود لذت می‌برد و شادی و لذت کنار هم بودن را با بقیه خانواده به اشتراک می‌گذارد، لبخند زدن بعد از یک روز دشوار کاری، هم زمان باهم، در طول زمان‌های سختتان، اشک‌هایتان را بدون نگرانی با شریک زندگیتان و فرزندانتان تقسیم کنید و در میان بگذارید. به اشتراک گذاشتن احساسات و حس کردن آنها و اقدامات مربوط به احساسات، دقیقا بخشی از یادگیری است، که یک مادر بی‌نقص و بی‌نظیر، به فرزندانش آموزش می‌دهد بیش از نظر دادن در موردش، کودکان هر روز در رفتار و کارهای مادرشان، آن را می‌بینند.

۶. به رسمیت شناختن پدر

یک مادر فوق العاده برای فرزندانش، پدر را به رسمیت می‌شناساند و به او ارزش مردی را می‌دهد که به آنها زندگی می‌بخشد. با همسر خود مشارکت داشته باشید، چه در کارهای خانه و چه در کارهای مربوط به بچه‌ها امروزه به اشتباه، شخصیت مادر را جوری تعیین کرده‌ایم که او میتواند همه نوع کاری را انجام دهد، و توانایی دادن عشق و حمایت از مردی را دارد که با او زندگی می کند.

اگر زن و شوهر جدا شوند، این بدان معنی نیست که فرزندان نیز باید از پدر جدا شوند حتی در مواردی که پدر غایب است و توانایی انجام مسئولیت هایش را ندارد، یک مادر فوق العاده، از ایجاد حس بد و تنفر در فرزندانش جلوگیری می کند ؛ مشکلات بین زن و شوهر، نباید باعث تاثیر گذاری و خراب شدن رابطه بین والدین و فرزندان شود.

۷. از خودتان مراقبت کنید

شما باید هم از فرزندانتان و هم از خودتان مراقبت کنید برای یک مادر فوق العاده بودن، مطابق با خواسته های فرزندان در حال رشد خود بودن، باید از لحاظ جسمی، ذهنی و احساسی فیت و خوب باشید؛ رژیم غذایی خوب و ورزش کردن ضروری است همچنین اگر می‌خواهید فرزندانتان غذاهای سالم بخورند و از سنین کم ورزش کنند، بهترین راه برای تحقق این اهداف، انجام این کارها توسط خودتان است. اگر احساس می‌کنید در مسئولیت‌های خانگی خود غرق شده‌اید یا نمی‌دانید چگونه آنها را در این شرایط دشوار و پیچیده، در دست بگیرید، برای کمک گرفتن از یک شخص حرفه‌ای دریغ نکنید و تعادل روانی و احساسی شما نیز به میزان رفاه و آسودگی فرزندانتان بستگی دارد.


انعکاس نهایی برای همه مادرهای فوق العاده

یک مادر فوق العاده بودن، به معنای داشتن “قدرت برتر” نیست.

بخش مهمی از مادر بودن، دانستن، پذیرش و تشخیص این است که شما نیاز به حمایت و کمک دارید.

این پذیرش و شناخت، قدرت واقعی شما را برای رشد فرزندانتان، نشان می‌دهد.

این موضوع، مخصوصا برای مادرانی مهم است که باید فرزندانشان را به تنهایی یزرگ کنند.

به یاد داشته باشید که همیشه یک دست کمک کننده وجود دارد، یک مادربزرگ، یک برادر یا خواهر که می‌تواند به شما کمک کند.

فرزندان شما نیاز به مراقبت و راهنمایی شما برای رشد دارند.

یک مادر کامل، عشق می‌ورزد، حمایت می‌کند، تشویق می‌کند، درک می‌کند و در زمان مناسب اجازه می‌دهد که فرزندانش بر اساس تصمیمات خودشان زندگی کنند و سرنوشت خود را در دست بگیرند.