فلوکسامین تاثیری در تسکین علائم کووید ندارد
فلوکسامین تاثیری در تسکین علائم کووید ندارد
هیچ فایده ای در مصرف داروی ضد افسردگی فلووکسامین (Luvox) برای کاهش علائم کرونا وجود ندارد.

هیچ فایده ای در مصرف داروی ضد افسردگی فلووکسامین (Luvox) برای کاهش علائم کرونا وجود ندارد.

مصرف داروی ضد افسردگی فلووکسامین (Luvox) برای کاهش علائم کرونا هیچ تاثیری نداشت یک کارآزمایی بالینی نشان می دهد که هیچ فایده ای در مصرف داروی ضد افسردگی فلووکسامین (Luvox) برای کاهش علائم کرونا وجود ندارد. فلووکسامین اولین داروئی است که اداره مواد غذائی و داروئی ایالات متحده آمریکا با مصرف آن برای درمان اختلال وسواسی جبری کودکان موافقت کرده است.

هیچ بهبود علائمی را در افرادی که داروی ضدافسردگی را با دوز ۱۰۰ میلی گرم دو بار در روز به مدت ۱۳ روز مصرف کردند، در مقایسه با افرادی که دارونما مصرف کردند، مشاهده نکرد.
دکتر «آدریان هرناندز»، محقق ارشد، گفت: «هیچ مدرکی دال بر بهبود میزان بهبودی پایدار در شرکت‌کنندگانی که این دوز فلووکسامین را در مقابل افرادی که دارونما مصرف کردند، وجود نداشت.»
محققان فلووکسامین را مورد مطالعه قرار دادند زیرا شواهد قبلی نشان داد که ممکن است بتواند التهاب ناشی از ویروس را کاهش دهد.
پس از اینکه هیچ فایده‌ای در مصرف ۵۰ میلی گرم فلووکسامین دو بار در روز به مدت ۱۰ روز پیدا نکردند، تیم دوز بالاتر را با توجه به اینکه پروفایل ایمنی و اثربخشی مطلوبی در مطالعات دیگر داشت، آزمایش کردند.
فلووکسامین یکی از چهار داروی مورد تأیید سازمان غذا و دارو آمریکا است که در آزمایش جدید مورد آزمایش قرار گرفته است. این دارو، مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) است که برای درمان اختلال وسواس اجباری و افسردگی استفاده می‌شود.
فلووکسامین یک داروی ضد افسردگی از گروه مهارکننده‌های بازجذب سروتونین است که بیشتر برای درمان اختلال وسواسی اجباری استفاده می‌شود.