پیام دادن زیاد به همسرتان را ترک کنید
پیام دادن زیاد به همسرتان را ترک کنید
خیلی از افراد فکر می‌کنند پیام دادن زیاد به همسرشان دلیل بر خوب بودن رابطه شان است اما واقعیت چیز دیگریست و بهتر است بیشتر در این خصوص بدانید.

خیلی از افراد فکر می‌کنند پیام دادن زیاد به همسرشان دلیل بر خوب بودن رابطه شان است اما واقعیت چیز دیگریست و بهتر است بیشتر در این خصوص بدانید.

ممکن است فکر کنیم که پیام دادن مکرر به همسرمان و کنترل کردن او نشان از نگرانی و شک ماست. اما آیا واقعاً مهم است که در روز چند پیام به همسرمان بفرستیم؟ شاید تصور کنیم که اگر همیشه پیام بدهیم و او نیز به همه پیام‌های ما پاسخ دهد، به این معنی است که رابطه ما در حال پیشرفت است. این پیام‌ها نشان می‌دهد که به دلیل برخی نگرانی‌ها، می‌خواهیم در طول روز با همسرمان در ارتباط باشیم یا به طور دقیق‌تر، او را کنترل کنیم.

از سوی دیگر، تحقیقات نشان داده است که زنان و مردان در این زمینه دیدگاه‌های کاملاً متفاوتی دارند و میزان پیام‌های ارسال شده می‌تواند با خوشحالی و رضایتشان از رابطه مرتبط باشد.

بیایید صادق باشیم؛ ارسال پیامک های مداوم به همسر می تواند استرس زا باشد و این میزان ارتباط ممکن است همیشه ضروری نباشد. در ادامه این بخش در این مورد بیشتر خواهیم گفت.

آیا ارسال بیش از حد پیامک به همسر، کار صحیحی است؟

رد و بدل شدن پیامک زیادی بین زوجین ایده‌آل نیست، اما وسوسه ماندن در تماس با شریک زندگی‌تان در تمام طول روز می‌تواند نرمال باشد، به خصوص در اوایل دوران نامزدی و آغاز زندگی مشترک ولی در کل، این یک عادت سالم نیست و باعث می شود در زندگی روزمره تان کمتر مستقل بوده و بازدهی کمتری داشته باشید. ارسال پیامک بیش از حد می تواند بر روابط شما حتی تأثیر منفی بگذارد پس برای رفع آن باید فکری کنید.

پیامک زدن در تمام طول روز می‌تواند نشانه‌ای از یک رابطه وابسته غیرمنطقی باشد و می‌تواند عواقبی داشته باشد. به این فکر کنید که روزی امکان ارسال این پیامک‌ها را نداشته باشید؛ چه اتفاقی برایتان می‌افتد. ناگهان، دنیایتان بسیار خالی و ساکت می‌شود و به مرور می‌تواند منجر به احساس غمگینی و مشکلات روحی روانی شما شود.

در نقطه مقابل، وقتی بیش از اندازه به همسرتان پیام میفرستید و دوست دارید او در همان لحظه پاسخ شما را بدهد، بدون آنکه متوجه مسئله باشید او را تحت فشار قرار داده‌اید و اگر کار مهمی داشته باشد و نتواند به موقع پاسخ شما را بدهد، تحت استرس و فشار روانی قرار خواهد گرفت.

این وضعیت به مرور برایش غیرقابل تحمل شده و حتی ارزش شما را نزد او کم می‌کند؛ پس هرچه سریعتر این عادت را ترک کرده و حد و حدود چت کردن با همسرتان را رعایت کنید.

نتیجه تحقیقات چه می گوید؟

جالب است بدانید در مطالعه‌ای که صورت گرفت، مردان ادعا کردند که بین تعداد پیام‌هایی که به همسرشان می‌فرستادند و پایداری روابطشان، ارتباط منفی وجود دارد. به عبارت دیگر، زیاد بودن تعداد پیام‌هایی که مردان برای همسرشان ارسال می‌کنند، باعث کاهش رضایتشان از رابطه می‌شود و از این وضعیت راضی نبودند. در مقابل، زنان بیشتر از مردان علاقه دارند که صحبت‌های حساس و درگیری‌هایشان را از طریق پیامک انجام دهند.

اگر احساس می‌کنید بیش از حد به یکدیگر پیام می‌دهید، چه کاری باید انجام دهید؟

اگر عادات پیامک فعلی شما و همسرتان صحیح نیست، نباید از ایجاد تغییرات لازم بترسید. شما می‌توانید به سادگی به او توضیح دهید که به دلیل ارسال پیام‌های مداوم، بهره‌وری کمتری دارید و دوست دارید کمتر پیامک ارسال کنید تا فرصت برای انجام کارهای مهم روزمره تان داشته باشید. به او بگویید که میتوانید برای ابراز احساسات و… زمانیکه کنار هم هستید، برای همین لحظات بهتری بسازید.