یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 21 July , 2024
 • ۲ راه برای اینکه بالاخره عشق یک طرفه را رها کنید ۲۰ مرد ۱۴۰۲

  اینگونه شخصی که از ابتدا برای شما نبوده است را فراموش کنید
  ۲ راه برای اینکه بالاخره عشق یک طرفه را رها کنید

  عشق یک طرفه و نافرجام دیرزمانی است که رمانتیک و زیبا است، اما در عمل، جایگزینی برای عشق سالم و متقابل نیست. یکی از تلخ‌ترین و ناخوشایند راه‌ها برای تجربه عشق زمانی است که یک طرفه باشد. افرادی که خود را در عشق نافرجام می‌بینند، ممکن است در خلاص شدن از شر احساسات آزارنده دچار مشکل شوند.

 • بررسی ابعاد و کارکردهای بازی درمانی ۲۰ مرد ۱۴۰۲

  بررسی ابعاد و کارکردهای بازی درمانی

  انجمن علمی دانشجویی روانشناسی تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی، دوره آموزشی «بازی درمانی» را برگزار می‌کند.

 • ایجاد مرکز مشاوره سبک زندگی ایرانی اسلامی در دانشگاه‌ها ۲۰ مرد ۱۴۰۲

  مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت خبر داد:
  ایجاد مرکز مشاوره سبک زندگی ایرانی اسلامی در دانشگاه‌ها

  مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: بر اساس قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مرکز مشاوره سبک زندگی ایرانی اسلامی در دانشگاه های علوم پزشکی راه اندازی خواهد شد.

 • اطلاعیه سازمان نظام روانشناسی و مشاور ایران ۱۹ مرد ۱۴۰۲

  اطلاعیه سازمان نظام روانشناسی و مشاور ایران

  به اطلاع اعضا جامعه روانشناسی و مشاوره می رساند.

 • تصویر زندگی از پس این شیشه مات است ۱۹ مرد ۱۴۰۲

  تصویر زندگی از پس این شیشه مات است

  استفاده از مواد مخدر خطری جدی برای سلامت و روان افراد است و یکی از انواع آن که در سال‌های اخیر با افزایش مصرف مواجه شده، شیشه است که تأثیرات خطرناک و طولانی‌مدتی بر روان و جسم فرد گذاشته و زندگی وی را به ورطه نابودی می‌کشاند.

 • لزوم توجه حوزه علمیه به آموزش اصول مخاطب‌شناسی به مبلغین ۱۷ مرد ۱۴۰۲

  لزوم توجه حوزه علمیه به آموزش اصول مخاطب‌شناسی به مبلغین

  مدیر مؤسسه امیر بیان گفت: براساس مجموع فعالیت‌هایی که این موسسه و مراکز مشابه تبلیغی انجام داده‌اند، حدود ۳۰ درصد از مبلغان ما با مخاطب‌شناسی آشنا هستند.

 • سیاست بهزیستی برای ورود کودکان به خانواده‌ ۱۶ مرد ۱۴۰۲

  سیاست بهزیستی برای ورود کودکان به خانواده‌

  مدیرکل امورکودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به سیاست‌ سازمانی درخصوص خانه‌های شبانه‌روزی و هدایت کودکان به خانواده‌ها، تصریح کرد: تلاش و سیاست سازمان این است که کودکان تحت حمایت طبق روال سازمانی به خانواده‌ وارد شوند؛ چراکه هیچ مرکز نگهداری قادر به پر کردن خلاء خانواده نخواهد بود؛ لذا درصددیم حتی‌المقدور فرزندان به سمت خانواده هدایت شوند.

 • چگونه کودکان مستقل تربیت کنیم؟ ۱۶ مرد ۱۴۰۲

  چگونه کودکان مستقل تربیت کنیم؟

  کودکانی که همیشه وابسته و متکی به والدین هستند، به مرور زمان در اجتماع دچار مشکلاتی می‌شوند؛ والدین برای جلوگیری از این مشکلات باید تلاش کنند.

 • نامه انجمن روان‌شناسی ایران به رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران در خصوص انتخابات سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ۱۵ مرد ۱۴۰۲

  نامه انجمن روان‌شناسی ایران به رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران در خصوص انتخابات سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره

  جناب حجت‌الاسلام و المسلمین آقای رئیسیرئیس محترم جمهوری اسلامی ایرانبا سلام و احترامهمان‌طور که استحضار دارید موضوع تاخیر سه‌سالۀ برگزاری انتخاباتِ «پنجمین دوره شورای مرکزی و هیات بازرسان سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور» در هیات دولت مطرح و بر اساس مصوبه‌ای، فرایندی برای انتخابات با تعیین تاریخ ۲۷ مرداد شروع شده است. این امر […]

 • مشاوره خانواده در خط مقدم است ۱۴ مرد ۱۴۰۲

  مشاوره خانواده در خط مقدم است

  چند نکته مهم برای هدایت مشاوره و بحران خانواده هامشاور یا پزشک خانواده می‌تواند اولین گزینه برای پاسخ به بحرانهای خانوادگی باشد و برای مدیریت تعارضات بویژه برای نوجوانان بایستی محل رجوع باشد. ‌

 • روانشناسی صنعتی و روانشناسی سازمانی کدام است؟ ۱۳ مرد ۱۴۰۲

  روانشناسی صنعتی و روانشناسی سازمانی کدام است؟

  تعریف روانشناسی صنعتی و سازمانی چیست؟انجمن روانشناسی آمریکا (APA) نیز به همین ترتیب، روانشناسی صنعتی و سازمانی را «مطالعه علمی رفتار [و فرآیندهای ذهنی] در سازمان و محیط کار» می داند و بیان می دارد که این تخصص، بر استخراج اصول رفتار فردی، گروهی و سازمانی و به کارگیری این دانش برای حل مشکلات کاری متمرکز است.

 • قضاوت در روانشناسی شناختی ۱۳ مرد ۱۴۰۲

  قضاوت در روانشناسی شناختی

  چرا قضاوت می کنیم؟ آیا ٰ قضاوت، در زندگی اجتماعی ما ضروری است!قضاوت در روانشناسی شناختی از دیدگاه تکاملی، یک اصل حیاتی برای بقا است.

 • شوخی چیست و روانشناسی شوخ طبعی کدام است ؟ ۱۲ مرد ۱۴۰۲

  شوخی چیست و روانشناسی شوخ طبعی کدام است ؟

  نگاهی به آثار روانی شوخ طبعیشوخی چیست و روانشناسی شوخ طبعی کدام است ؟چرا روانشناسی شوخ طبعی برای ما اهمیت دارد؟ شوخ طبعی با خلاقیت رابطه دارد شوخ طبعی همچنین یک شیوه درمانی مؤثر، در مراقبت از سالمندان است شوخ طبعی می توان آشفتگی های روانی دوران سالخوردگی را کاهش داد

 • هوش مصنوعی تشخیص میدهد چه افرادی در معرض اختلالات روانی قرار دارند ۱۲ مرد ۱۴۰۲

  هوش مصنوعی تشخیص میدهد چه افرادی در معرض اختلالات روانی قرار دارند

  هوش مصنوعی (AI) در مراقبت‌های بهداشتی برای افرادی که درگیر اختلالات روانی بوده‌اند، بسیار مؤثر واقع شده است

 • وقتی بین والدین و نوجوانان شکرآب می‌شود ۱۲ مرد ۱۴۰۲

  وقتی بین والدین و نوجوانان شکرآب می‌شود

  در را پشت سرش می‌کوبد و با صدای بلند اعتراض می‌کند که نمی‌خواهم با شما به میهمانی بیایم. پدر از رفتار پسرش ناراحت است و او را با روزهای نوجوانی خود مقایسه می‌کند که احترام به والدین اولویت هر فرزندی بود.

 • ترافیک و سلامت روانی ۱۲ مرد ۱۴۰۲

  ترافیک و سلامت روانی

  نتایج یک مطالعه پژوهشی نشان می دهد: مواجهه افراد مختلف و به ویژه رانندگان با صداهای ترافیکی مختلف، میزان استرس را در آن ها افزایش داده و هورمون های مربوطه در این خصوص مانند کورتیزول را در یدن به جریان می اندازد. آلودگی صوتی، یکی از مهم ترین عوامل فیزیکی زیان آور در محیط های کاری در کشورهای توسعه یافته […]

 • افسردگی از شایع‌ترین اختلال روانی در پایتخت ۱۲ مرد ۱۴۰۲

  افسردگی از شایع‌ترین اختلال روانی در پایتخت

  شیوع اختلالات مرتبط با سلامت روان (در چهار بعد افسردگی، اضطراب، اختلال عملکرد اجتماعی و جسمی سازی) در ساکنین تهران (گروه سنی بالای ۱۵ سال) در فاصله سه سال بین ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ بررسی و مقاله آن در مجله BMC Psychiatry منتشر شده است.

 • تشخیص افسردگی یا فرسودگی ؟! ۱۲ مرد ۱۴۰۲

  تشخیص افسردگی یا فرسودگی ؟!

  هالی پاورزمبارزه با فرسودگی شغلی یا افسردگی می‌تواند به تنهایی دشوار باشد. گر چه این دو مشکل از جهاتی شبیه هم هستند اما در عین حال بسیار هم متفاوت هستند.

 • آناتیدا فوبیا چیست؟! ۱۱ مرد ۱۴۰۲

  آناتیدا فوبیا چیست؟!

  چطور با آن مقابله کنیم؟فوبیا انواع بسیار زیادی دارد که شاید نام خیلی از آنها را نشنیده باشید و حتی برخی از آنها به نظرتان عجیب بیاید. آناتیدافوبیا (Anatidaephobia) یا اردک هراسی می‌تواند یکی از همین هراس ها باشد که کمتر به گوشِتان خورده است

 • اختلاف زناشویی و انواع سه گانه آن کدام است ۱۱ مرد ۱۴۰۲

  اختلاف زناشویی و انواع سه گانه آن کدام است

  طول عمر یک رابطه در درجه اول به نحوه برخورد و حل این اختلافات بستگی دارد.سه دلیل اختلافات زناشویی و مشاجره همسران و راهبردهای پژوهشی برای حل مؤثر آنها را در این مطلب مرور خواهیم کرد

 • آسیب‌های جسمی،روانی و اجتماعی کودکان در آپارتمان نشینی ۱۱ مرد ۱۴۰۲

  آسیب‌های جسمی،روانی و اجتماعی کودکان در آپارتمان نشینی

  یک حیاط بزرگ با حوض و گل های شمعدانی که دور آن چیده شده است و یک ایوان بزرگ که عصرها بزرگ ترها در آن می نشستند و درختان و بوته های مختلف و اتاق هایی که به همراه داشت، تصویری است که بیشتر میانسالان از خانه در ذهن دارند.

 • روانشناسی پول و مدیریت مالی برای نوجوانان ۱۰ مرد ۱۴۰۲

  روانشناسی پول و مدیریت مالی برای نوجوانان

  چطور مهارت مدیریت مالی را کسب کنیممفهوم پول و کارکرد آن را به زبان ساده میتوانیم از حدود سه سالگی به کودک یاد دهیم می‌توانیم این کار را هنگام بازی کردن به او آموزش دهیم

 • تاثیر توسعه فردی در زندگی ؟ ۱۰ مرد ۱۴۰۲

  تاثیر توسعه فردی در زندگی ؟

  توسعه فردی حول محور یادگیری، ارزیابی و بازخورد استبرنامه توسعه فردی که با حروف مختصر IDP هم شناخته می‌شود، ابزاری است برای توسعه شخصی و حرفه‌ای افراد. معمولا دانشجویان و کارمندان از این ابزار برای دستیابی به اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت خود در مسیر تحصیلی یا شغلی‌شان استفاده می‌کنند.

 • «لذت تفکر» در کتاب‌فروشی‌ها ۱۰ مرد ۱۴۰۲

  «لذت تفکر» در کتاب‌فروشی‌ها

  کتاب «لذت تفکر؛ شادمانی متفکرانه زیستن» به مخاطب کمک می‌کند با بهره‌گیری از تجارب فیلسوفان، دانشمندان و نویسندگان به راز شادمانی متفکرانه زیستن پی ببرد.

 • با نصب نرم‌افزارهای امنیتی بر عملکرد کودکتان در فضای مجازی نظارت کنید ۱۰ مرد ۱۴۰۲

  با نصب نرم‌افزارهای امنیتی بر عملکرد کودکتان در فضای مجازی نظارت کنید

  دکتر احمد قره‌خانی گفت‌: برای اینکه کودک بتواند مراحل رشد طبیعی را بگذراند و دارای شخصیت محکم و با ثباتی شود، محیط مناسبی نیاز دارد که متأسفانه بی توجهی والدین به مقتضیات رشدی کودک منجر به عدم سازش و سازگاری با محیط و بروز اختلالات در ابعاد مختلف برای کودک می شود. قره‌خانی مطرح کرد: یکی […]

 • تاثیر شرایط اقتصادی بر طرح‌های پژوهشی دانشگاه ۱۰ مرد ۱۴۰۲

  تاثیر شرایط اقتصادی بر طرح‌های پژوهشی دانشگاه

  معاون پژوهشی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی گفت: شرایط اقتصادی بر تعداد طرح‌های پژوهشی که به دانشگاه‌ سپرده می‌شود بسیار تاثیر منفی گذاشته است.

 • تاثیر شگرف هوش مصنوعی بر حوزه آموزش ۱۰ مرد ۱۴۰۲

  تاثیر شگرف هوش مصنوعی بر حوزه آموزش

  هوش مصنوعی مولد، چیزی است که به تازگی به نحو خیره کننده‌ای در حال توسعه است و مورد استقبال انبوه مردم نیز قرار گرفته، اما کارشناسان در دو جبهه مخالف، یک جبهه نگران آثار آن بر فراهم کردن امکان تقلب و مقاله‌نویسی و جبهه‌ی دیگر خرسند از تسهیل آموزش در سراسر جهان و تحقق عدالت آموزشی است.

 • هر ۷ دقیقه یک ایرانی به زوال عقل ابتلا می‌شود ۱۰ مرد ۱۴۰۲

  رئیس انجمن آلزایمر ایران خبر داد:
  هر ۷ دقیقه یک ایرانی به زوال عقل ابتلا می‌شود

  رئیس انجمن آلزایمر ایران از شناسایی ۴۰۰ مبتلای جدید به آلزایمر در کشور خبر داد و گفت: بیش از یک میلیون نفر در کشور مبتلا به دمانس (انواع مشکلات شناختی) که ۷۰ درصد آن را آلزایمر تشکیل می‌دهد، هستند و می‌توان گفت هر هفت دقیقه یک نفر به این بیماری مبتلا می‌شود.

 • همسرآزاری و کودک‌آزاری در صدر تماس‌های اورژانس اجتماعی بهار ۱۰ مرد ۱۴۰۲

  همسرآزاری و کودک‌آزاری در صدر تماس‌های اورژانس اجتماعی بهار

  طی مراسمی به مناسبت هفته بهزیستی نخستین مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی شهرستان بهار با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان افتتاح شد.

 • فرزندان خود را برای زندگی مشترک آماده نکرده‌ایم ۰۹ مرد ۱۴۰۲

  فرزندان خود را برای زندگی مشترک آماده نکرده‌ایم

  یک مشاور ازدواج در خراسان جنوبی گفت: دلیل افزایش طلاق‌ها و یا اختلافات در زندگی در سال‌های اخیر این است که ما فرزندان خود را برای زندگی مشترک آماده نکره‌ایم.

 • تلفن‌های هوشمند توجه و تمرکز را کاهش می‌دهند ۰۹ مرد ۱۴۰۲

  تلفن‌های هوشمند توجه و تمرکز را کاهش می‌دهند

  نتایج یک مطالعه تخصصی در آلمان حکایت از تأثیر منفی تلفن‌های همراه هوشمند بر تمرکز و توجه ما دارد.

 • تفاوت‌ تربیت فرزندان دختر و پسر ۰۹ مرد ۱۴۰۲

  تفاوت‌ تربیت فرزندان دختر و پسر

  یک روانشناس خانواده در چهارمحال و بختیاری گفت: در تربیت فرزندان دختر باید لطافت‌ها و ظرافت‌های دخترانه درنظر گرفته شود و مادران نیز توجه ویژه‌ای نسبت به مهرورزی به آن‌ها داشته باشند. فرزندان پسر نیز لازم است حالت غیرتمندی، شجاعت و سایر رفتارهای مردانه را از پدر یا برادر بزرگتر خود الگوبرداری کنند.

 • برگزاری «دوره آموزش روان‌درمانی یکپارچه توحیدی» در مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی ۰۸ مرد ۱۴۰۲

  برگزاری «دوره آموزش روان‌درمانی یکپارچه توحیدی» در مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی

  مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی «جهت»، وابسته به سازمان جهاد دانشگاهی تهران دوره تخصصی آموزش روان‌درمانی یکپارچه توحیدی را در مرکز مذکور برگزار می‌کند.

 • افزایش ۲ برابری شمار مبتلایان به دمانس در سایه کرونا ۰۸ مرد ۱۴۰۲

  افزایش ۲ برابری شمار مبتلایان به دمانس در سایه کرونا

  مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران گفت: دوران همه گیری کرونا ابتلا به دمانس (زوال عقل و آلزایمر) را ۲ برابر افزایش داد و سن ابتلا به این بیماری در کشور به ۴۰ سال رسیده است.

 • بازی‌های پر فراز و نشیب و تأثیر آن بر شخصیت کودکان  ۰۸ مرد ۱۴۰۲

  بازی‌های پر فراز و نشیب و تأثیر آن بر شخصیت کودکان 

  یک کارشناس ارشد بالینی و روان درمانگر کودکان گفت: والدین باید با درنظرگرفتن مزایا و معایب انیمیشن‌ها و تطابق آن با سن و توان کودک به تهیه آن برای فرزند خود اقدام کنند.

 • آنچه به شادی درونی ما دامن می‌زند  ۰۷ مرد ۱۴۰۲

  آنچه به شادی درونی ما دامن می‌زند 

  یک روانشناس و کارشناس مذهبی گفت: بهره‌گیری از نظر مشاوران در هنگام وقوع حوادث تلخ زندگی و توجه به این نکته که گاهی برخی از موارد در اختیار ما نیست می‌تواند به بازگشت به حالت آرامش و شادی فرد کمک کند.

 • ضرورت یک انتخاب آگاهانه! ۰۷ مرد ۱۴۰۲

  ضرورت یک انتخاب آگاهانه!

  یک روانشناس خانواده به معرفی معیارهای انتخاب همسر پرداخت و گفت: فردی که به بلوغ فکری رسیده است نقاط ضعف و قوت خود را می‌شناسد و به شناخت مناسبی از شخصیت خود رسیده است، از طرفی برنامه مشخصی در زندگی خود دارد و برای رسیدن به آن تلاش می‌کند، او در قبال تصمیمات خود مسئولیت‌‎پذیری و تعهد دارد و بدون وابستگی به دیگران تصمیم می‌گیرد.

 • باز شدن پای لوازم آرایشی به زندگی کودکان و تبعات آن ۰۷ مرد ۱۴۰۲

  باز شدن پای لوازم آرایشی به زندگی کودکان و تبعات آن

  یک روانشناس خانواده در چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از آسیب‌هایی که استفاده از لوازم آرایشی در سن کم برای افراد به همراه دارد این است ذهن آن‌ها متمرکز این موضوع می‌شود درواقع این کودکان کمتر فرصت تفکر درخصوص موضوعات عمیق‌تر را پیدا می‌کنند و درنتیجه ممکن است فرد از پیشرفت باز بماند.

 • تک فرزندان، قربانی نگرش‌ها ۰۷ مرد ۱۴۰۲

  تک فرزندان، قربانی نگرش‌ها

  شرایط اقتصادی، ابزاری توجیهی برای کم فرزندی و بی فرزندی و مشکلات اقتصادی اصلی‌ترین و اولین مانع فرزندآوری نیست بلکه سبک زندگی و نوع نگرش خانواده‌ها، مانع اصلی فرزندآوری است.

 • چطور دوران بازنشستگی بهتری داشته باشیم؟ ۰۷ مرد ۱۴۰۲

  چطور دوران بازنشستگی بهتری داشته باشیم؟

  یک روانشناس بالینی با بیان اینکه جمعیت بازنشستگان مترادف با افراد جهاندیده و با تجربه است، گفت که افراد بازنشسته می توانند نقش مشاور را برای جوانانی داشته باشند که در حوزه‌های مختلف شغلی فعال هستند و تجربیاتشان را در اختیار آن‌ها قرار دهند لذا باید شرایطی را فراهم کنیم که سالمندان احساس پویایی داشته باشند.

 • بـرگـزاری دوره جامـع تـربـیـت پـژوهـشـگـر ۰۶ مرد ۱۴۰۲

  بـرگـزاری دوره جامـع تـربـیـت پـژوهـشـگـر

  انجمن علمی روانشناسی دانشگاه علامه طباطبایی، دوره جامع «تربیت پژوهشگر» را برگزار می‌کند.

 • روانشناسی چیست و چه تاثیری در زندگی انسان دارد؟ ۰۳ مرد ۱۴۰۲

  روانشناسی چیست و چه تاثیری در زندگی انسان دارد؟

  روانشناسی علم مطالعه رفتار و ذهن انسان است. مباحثی مانند زبان بدن، مهارتهای ارتباطی، مهارت اعتماد به نفس، مهارت های ابراز وجود و بسیاری از این موارد جزو چهارچوب اساسی مورد بحث در علم روانشناسی هستند.

 • اطلاعیه ۰۳ مرد ۱۴۰۲

  اطلاعیه

  به اطلاع نامزدهای محترم انتخابات پنجمین دوره اعضا شورای مرکزی و هیات بازرسان می رساند

 • تقویم انتخابات ۰۲ مرد ۱۴۰۲
 • دلایل نداشتن انگیزه کافی در کار و زندگی ۰۱ آبا ۱۴۰۲

  دلایل نداشتن انگیزه کافی در کار و زندگی

  احتمالا شما هم تا به حال با این موضوع مواجه شده‌اید که دچار بی‌انگیزگی در کار و زندگی شوید، چند عامل متفاوت دلیل بی انگیزه بودن افراد است.

۲ راه برای اینکه بالاخره عشق یک طرفه را رها کنید ۲۰ مرد ۱۴۰۲

اینگونه شخصی که از ابتدا برای شما نبوده است را فراموش کنید ۲ راه برای اینکه بالاخره عشق یک طرفه را رها کنید

ایجاد مرکز مشاوره سبک زندگی ایرانی اسلامی در دانشگاه‌ها ۲۰ مرد ۱۴۰۲

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت خبر داد: ایجاد مرکز مشاوره سبک زندگی ایرانی اسلامی در دانشگاه‌ها

هر ۷ دقیقه یک ایرانی به زوال عقل ابتلا می‌شود ۱۰ مرد ۱۴۰۲

رئیس انجمن آلزایمر ایران خبر داد: هر ۷ دقیقه یک ایرانی به زوال عقل ابتلا می‌شود

اطلاعیه ۰۳ مرد ۱۴۰۲

اطلاعیه

تقویم انتخابات ۰۲ مرد ۱۴۰۲

تقویم انتخابات

دلایل ترس برخی کودکان از مدرسه رفتن ۰۱ آبا ۱۴۰۲

دلایل ترس برخی کودکان از مدرسه رفتن

یک روانشناس بالینی گفت: بعضی اوقات بچه‌ها مهارت‌های ارتباطی ندارند و نمی‌توانند با بچه‌های دیگر ارتباط برقرار کنند و یا مورد تمسخر قرار می‌گیرند.

ببخشم یا درد بکشم؟ ۰۱ آبا ۱۴۰۲

ببخشم یا درد بکشم؟

یک کارشناس ارشد روانشناسی ارتباط بین بخشودگی و سلامت جسمی را تشریح کرد.

سردی صمیمیت همسران چه نشانه هایی دارد ؟ ۰۱ آبا ۱۴۰۲

سردی صمیمیت همسران چه نشانه هایی دارد ؟

صمیمیت پناهگاه امنیت عاطفی همسران متعهد است در این مطلب با ۱۰ نشانه سردی صمیمیت همسران آشنا خواهیم شد

پروتکلی برای رسانه ها درباره نوشتن از معلولیت ۳۰ مهر ۱۴۰۲

پروتکلی برای رسانه ها درباره نوشتن از معلولیت

خود معلولیت موضوع اصلی ایجاد آسیب یا زیان برای افراد معلول نیست، بلکه آسیب معلولیت از طریق رفتار با معلولان و نحوه ساخت جامعه با موانعی که مانع از شمول و مشارکت آنها می شود، ایجاد می شود.

انجمن روانشناسی اسلامی جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد ۳۰ مهر ۱۴۰۲

انجمن روانشناسی اسلامی جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

انجمن روانشناسی اسلامی در پی جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی در نوارغزه، بیانیه ای منتشر کرد.

خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی ۳۰ مهر ۱۴۰۲

خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی

آسیب شناسی، دانشی است که به مطالعه بی نظمی ها، نابسامانی ها، مشکلات و اختلاف های موجود در هر امری می پردازد .مبنای آسیب شناسی خانواده، به عنوان شاخه ای از این علم، شباهتی است که برخی اندیشمندان، میان ارگانیسم زیستی و خانواده قائل شده اند.

تاب آوری عاطفی چیست و راههای تقویت آن کدامست؟ ۳۰ مهر ۱۴۰۲

تاب آوری عاطفی چیست و راههای تقویت آن کدامست؟

تاب‌آوری عاطفی به‌توانایی سازگاری فرد با موقعیت‌های استرس‌زا یا بحران‌ها اشاره می‌کند تاب آوری عاطفی مجموعه ای از مهارت هاست که منجر به دستیابی به نتایج می شود

تاثیر داروی ضدافسردگی در تسکین علائم سندرم روده تحریک پذیر ۳۰ مهر ۱۴۰۲

تاثیر داروی ضدافسردگی در تسکین علائم سندرم روده تحریک پذیر

داروی رایج"آمیتریپتیلین" برای درمان میگرن، کمردرد و افسردگی، ممکن است به بهبود علائم سندرم روده تحریک پذیر نیز کمک کند.

۷ راهکار کلیدی در پیشگیری از اعتیاد ۳۰ مهر ۱۴۰۲

۷ راهکار کلیدی در پیشگیری از اعتیاد

اگر شما والدینی هستید که نگران کودک یا نوجوان خود درزمینه ی سوء مصرف مواد مخدر باشد راه های زیادی وجود دارد که می توانید قبل از شروع اعتیاد ازآن پیشگیری کنید.

روان شناسی استهزاء در قرآن ۳۰ مهر ۱۴۰۲

روان شناسی استهزاء در قرآن

تمسخر یکی از زشت ترین رفتارهای اجتماعی است که به قصد تحقیر انجام می شود و ممکن است نوعی تسخیر نیز به دنبال داشته باشد